ספורט לייף - חדר כושר בפרדס חנה

מה זה זומבה?

מה זה זומבה?

זומבה הוא שילוב של מקצבים לטיניים וצעדי ריקוד פשוטים היוצרים יחד אימון מיוחד, מלהיב ואנרגטי.
שיעור זומבה מורכב מריקודים במקצבים שונים לצלילי מוסיקה לטינית כגון סלסה, סמבה, מרנגה, קומביה, רגטון, פלמנקו ועוד. אך אין מה לדאוג - לא צריך להיות רקדנים מקצועיים על מנת להשתתף בשיעור זומבה. רק להקשיב למוסיקה, והגוף כבר מתחיל להתנועע לפי הקצב.

איך זה התחיל?
בשנות ה-90, מדריך אירובי קולומביאני בשם בטו פרז, שכח יום אחד את הדיסקים לשיעור שלו. למזלו, היו במכוניתו דיסקים של מוזיקה לטינית, וכך הוא העביר שיעור שלם לצלילי מוזיקה זו. השיעור היה מוצלח וגרר תגובות נלהבות בקרב המתאמנים, בטו זיהה את הפוטנציאל של שיעור זה וקרא לשיעור זומבה. בהמשך בטו עבר לארצות הברית והביא איתו את השיעור .

מהם היתרונות של זומבה?
* שריפת קלוריות – שריפת הקלוריות תלויה בגיל, משקל ורמת הכושר הגופני, אך בממוצע ניתן לשרוף בין 500-800 קילו-קלוריות בשעת זומבה.
* ירידה במשקל ושמירה על משקל תקין – כתוצאה משריפת הקלוריות הרבה.
* עיצוב וחיטוב הגוף - שיעור זומבה כולל עבודת אגן, בטן, ידיים ורגליים בנוסף לעבודה האירובית.
* מצב רוח! השיעור מפיג מתח, תורם לדימוי ולביטחון העצמי, וממלא במצב רוח טוב ואנרגיות מטורפות שנשארות לכל היום.
* לומדים לרקוד – לומדים צעדי ריקוד פשוטים, ללא צורך בבן זוג, באווירה חיובית ותומכת.
* קל להתמיד – השיעור כה מהנה וממלא בתחושה טובה עד שרוצים "לטעום" מזומבה עוד ועוד...
כל אלה מרכיבים אימון מנצח, מהנה ומלהיב שהפך ללהיט היסטרי בכל העולם! כיום מתקיימים שיעורי זומבה ביותר מ-110 מדינות בעולם, כאשר בכל שבוע יותר מ-10 מליון מתאמנים משתתפים בשיעור זומבה.

ומה קורה בישראל?
זומבה הגיעה לישראל בשנת 2009 עם חמש מדריכות חלוצות, ביניהן נעמה בומגרטן. מאז התפשטה הזומבה במהרה, וכיום ישנם בישראל מעל ל-350 מדריכי זומבה בישראל. השיעור הפופולארי זוכה להצלחה מדהימה, ובסקר שנערך בשנת 2010 זכתה זומבה בתואר השיעור שעשה את 2010.