ספורט לייף - חדר כושר בפרדס חנה

כולם כבר יודעים עד כמה חשוב לשמור על כושר גופני. פעילות ספורטיבית היא מה שעוזר לנו לחזק את הגוף, וכאשר היא מלווה בתזונה נכונה, הגוף מתחזק מהר יותר והמתאמנים יכולים להרגיש הרבה יותר בריאים, חזקים ואנרגטיים.

ספורטאים חובבנים ומקצועיים כאחד תורמים לגוף שלהם הרבה יותר מאשר מי שאינו טורח לעשות פעילות ספורטיבית. עם זאת, שני סוגי הספורטאים גם יכולים להעמיד את עצמם בסכנה פיזית לא קטנה. כל זמן שהם מבצעים תרגיל או אימון מסוים בצורה לא נכונה, הם עלולים להיפצע, וזה מה שקורה בדרך כלל.

חשוב לומר שפציעות ספורט נפוצות הן בקרב ספורטאים חובבנים והן בקרב ספורטאים מקצועיים, כמעט באותה מידה. במקרה של ספורטאי מקצועי, הוא הרי עושה פעילות ספורטיבית בהיקף הרבה יותר רחב, מה שמציב אותו לעתים תכופות בפני סיכוי להיפצע. ובאשר לספורטאי חובבן, הוא אומנם מתאמן פחות אך בשל חוסר ידע והבנה עלול לבצע תרגילים באופן הרסני לגוף. עבור שני סוגי המתאמנים, טיפול בפציעות ספורט הוא הכרחי, והזמן שבו מקבלים את הטיפול הראוי הוא קריטי.

אם גם אתם נפצעתם במהלך אימון ספורטיבי, חשוב שתפנו לרופא או המטפל המתאים ותקבלו את הטיפול בהקדם האפשרי בכדי למנוע החמרה במצב וכדי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר.

ממה יכולות להיגרם פציעות?

ככלל, כל פעילות גופנית טומנת בחובה סיכוי לפציעה, החל מפעילות פשוטה ובסיסית כמו הליכה מהירה ועד לפעילות יותר אינטנסיבית שדורשת מקצועיות ודיוק כמו הרמת משקולות.

כאשר עושים אימון גופני, פשוט או מאתגר מאוד, הפציעות יכולות להיגרם משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא ביצוע תרגילים בצורה לא נכונה. לדוגמא, שכיבות שמיכה ללא מתן תמיכה לגב עלולה להביא לשריר תפוס בגב או אפילו קרע בשריר.

סיבה שנייה לפציעות במהלך האימון הגופני היא האביזרים שמשתמשים בהם- האם הם תואמים את הפעילות הספורטיבית שעושים והאם הם מותאמים בצורה נכונה למתאמן? אדם שעושה ריצות, למשל, צריך נעלי ריצה מקצועיות, ואלה צריכות להתאים בצורה הטובה ביותר לכף הרגל שלו ולהחזיק כראוי את הקרסול.

חשיבותו של טיפול בפציעות ספורט

כאשר הגוף נפצע בעקבות פעילות גופנית, גם אם בתחילה לא מרגישים בפציעה, עם הזמן הפציעה מראה אותותיה ופוגעת משמעותית באיכות החיים. רק בעזרת טיפול מקצועי אפשר להחזיר את הגוף למצבו האופטימלי.

חשוב מאוד שלא לקחת תרופות או כדורים כלשהם ללא התייעצות עם הרופא המטפל ולבצע את הטיפול על בסיס קבוע.